УКР РУС
Важно!

Грипп

Грип – гостре захворювання дихальних шляхів, викликане вірусом. Частенько до грипу зараховують інші гострі респіраторні захворювання, схожі за своїми проявами. Грип надзвичайно поширений – щороку в певні періоди (частіше в осінньо-зимовий період) спостерігаються його спалахи, що нерідко мають характер епідемій і навіть пандемій, які поширюються на усю планету. Незважаючи на переважно легкий перебіг хвороби, від вірусу щороку помирає до півмільйона чоловік.

Грип вражає усі вікові групи, хоча найбільш чутливі до вірусу діти, люди похилого віку, вагітні жінки, люди з хронічними хворобами серця і легень. У них же спостерігається й найбільший ризик розвитку ускладнень. Джерелом інфекції є хвора людина, яка виділяє вірус з кашлем, чханням і т. п. Хворий стає заразним вже в перші години захворювання і залишається небезпечним для оточення до 7-го дня хвороби.

Сам вірус розноситься з краплями слини через повітря і потрапляє в організм здорової людини через верхні дихальні шляхи, де вірус відразу починає розмножуватися (це пояснює кашель, чхання, нежить і закладеність носа в перші дні хвороби).

Хвороба проявляється на 1-2 день різким підйомом температури тіла (до 38 °C-40 °C), ознобом, болями в м'язах, головним болем та почуттям втоми. Нежиті переважно немає, навпаки – хворі відчувають сухість в носі та горлі. Зазвичай з'являється сухий, напружений кашель, який супроводжується болем за грудиною. У хворих спостерігається блідість шкіри, почервоніння і набряк слизової оболонки зіву. Через 3-5 днів пацієнт зазвичай видужує, але почуття втоми зберігається ще декілька діб.

При важких формах грипу розвивається судинний колапс, набряк мозку, геморагічний синдром, приєднуються вторинні бактерійні ускладнення.